18 | 08 | 2017
Фотогалерея
Про Академію
Студенту
Абітурієнту
Наші партнери

Національно – патріотичне виховання молоді

Національно – патріотичне виховання молоді

          23 лютого Центром громадянської освіти Ізмаїльського державного гуманітарного університету був проведений семінар-практикум з теми «Національно-патріотичне виховання учнівської та студентської молоді у

сучасному освітньому просторі». Метою методичного семінару було обговорити серед педагогічних працівників різних навчальних закладів стан патріотичного виховання, визначити проблеми, що заважають на практиці реалізовувати його завдання та розробити рекомендації для їх використання в повсякденній діяльності.

 

             Це був перший захід, проведений ЦГО, із залученням до роботи педагогів-вихователів,  у тому числі й за межами міста Ізмаїл. У семінарі взяли участь викладачі  кафедри суспільно-наукових дисциплін Придунайської філії МАУП; методист Ізмаїльського вищого професійного училища КДАВТ; заступник директора з виховної роботи та викладач української мови і літератури, голова циклової комісії суспільно-гуманітарних дисциплін та викладач історії Ізмаїльського технікуму механізації і електрифікації сільського господарства; директор Будинку вчителя м. Ізмаїла; заступники директорів з виховної роботи, вчителі історії та української мови і літератури, педагоги-організатори загальноосвітніх навчальних закладів міст Ізмаїл і Рені, Ізмаїльського, Кілійського і Болградського районів.

 

          Від Придунайської філії МАУП у роботі семінару – практикуму  брали участь викладач суспільно – історичних дисциплін І. С. Тишик та відповідальний за виховну роботу 

О. М. Огнєва. 

 

              Вітальним словом семінар відкрив ректор ІДГУ Я.В.Кічук. Він ознайомив присутніх зі структурою вищого навчального закладу, завданнями Центру громадянської освіти й особливостями його діяльності. Ярослав Валерійович зазначив, що процесу національно-патріотичного виховання студентів університету в останній час приділяється багато уваги, використані нові форми і методи роботи в цьому напрямі дають позитивні результати, тому фахівці Центру готові поділитися напрацюваннями зі своїми колегами.

 

            Захід був проведений в два етапи. Перший – теоретичний пройшов у форматі виступів організаторів та презентацій досвіду роботи деяких навчальних закладів. Другий – був основним і мав практичну складову.

 

         Світлана Кравченко, фахівець Центру, розповіла про засади державної політики у сфері патріотичного виховання, звернула увагу присутніх на виконання наказу Міністерства освіти і науки України № 641 від 16 червня 2015 р. «Про реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах».                

 

            Марина Лапшина, директор Центру громадянської освіти ІДГУ, окреслила основні напрями, що визначені Стратегією національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки і потребують нагального розв’язання, звернула увагу на шляхи їх вирішення: вивчення сучасних виховних систем, технологій і методик; узагальнення та поширення найкращого досвіду; формування національно свідомої, духовно багатої особистості у процесі викладання дисциплін суспільно-гуманітарного, художньо-естетичного, природничо-математичного циклу.

 

              Валерій Пейков, фахівець ЦГО, у своєму виступі розповів про основні труднощі, що супроводжують у даний час процес національно-патріотичного виховання дітей і молоді в освітніх закладах. Він назвав зовнішні фактори, які впливають на учнів і студентів, і зазначив, як їх можуть педагоги використати для досягнення мети громадянського і патріотичного виховання. На прикладі відносин, традицій і стилю життя звичайної родини ним був запропонований спосіб донесення до молодої людини сутності базових понять «патріотизм», «любов до рідного краю», «турбота про країну».

 

         Практична частина семінару складалась із кількох тренінгів для сформованих з її учасників робочих груп: завдань із планування та розробки заходів національно-патріотичного спрямування, відпрацювання рекомендацій та способів їх реалізацій. Треба зазначити, що практична діяльність повною мірою дала можливість виявитися потенціалу педагогів-вихователів. Обговорення в групах були жвавими і змістовними. Взаємні презентації напрацювань показували зацікавленість колег, викликали запитання і навіть приводили до дискусій.

 

           На заключному етапі учасники семінару-практикуму дякували організаторам за можливість поспілкуватись у колі колег з актуальних питань виховання майбутніх свідомих громадян – патріотів країни, обмінялися пропозиціями щодо подальшої співпраці та введення у практику освітніх закладів передового досвіду в напрямі впровадження Концепції національно-патріотичного виховання. А вручений кожному учаснику сертифікат засвідчив його черговий власний здобуток та, безперечно, став своєрідним поштовхом до подальшої наполегливої праці і нових досягнень.

 

За матеріалами Центру громадянської освіти ІДГУ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Відео

Останні новини
vitannyaШановні   першокурсники та студенти старших курсів, які вступили до Придунайської філії  МАУП на денну форму навчання у 2017 році!   Щиро вітаємо Вас...
blagodarnost-ot-vypusknikov-yuristovБольшое спасибо всему коллективу Придунайского филиала МАУП от...
blagodarnost-ot-ekonomistovБлагодарность   директору   и профессорско-преподавательскому составу Придунайского филиала МАУП от экономистов       Выпускники Придунайского филиала...
psikhologi-bakalavry-vynosyat-blagodarnostПсихологи-бакалавры Придунайского филиала от всего сердца выносят...
maup-rad-novym-studentamМАУП рад новым студентам       Очередной День открытых дверей в Придунайском филиале МАУП был проведен 24.06.17. Приемная комиссия приняла заявления...
pamyati-mikhaya-emineskuПамяти Михая Эминеску       В среду, 14 июня,  наш город посетили гости из Румынии в рамках культурной программы, посвященной памяти известного...
Он-лайн

На сайті 68 гостей та відсутні користувачі